Studententeam wil prijzen pakken met nieuwe elektrische racewagen
Economie 5/06/2019 13:59:55
Vorige week stelde het Leuvense studententeam Formula Electric Belgium haar nieuwste elektrische racewagen voor, die de naam Umicore Eclipse kreeg. Het team koestert hoge verwachtingen.
Maritieme waterstofdrone vliegt langer en op groene brandstof
Investeren in ManuTech start- en scale-ups populair in Antwerpen of Leuven
Umicore neemt nieuwe Koreaanse productiefabriek in gebruik
Studententeam wil prijzen pakken met nieuwe elektrische racewagen
GBM Works test vibro-drillen van monopiles
3D geprint poreus mes snijdt onder druk
>> Meer verwant nieuwsHandhaving van octrooirechten
Het Ingenieurshuis - Antwerpen
van 26/01/2021 tot 14/12/2021
New dimensions of adaptive manufacturing
B&R online event
woensdag 27 januari 2021
Alternatief fossiele brandstof voor stoomproductie
Webinar
vrijdag 29 januari 2021
Postgraduaat Vastgoedkunde
Leuven of Kortrijk
van 4/02/2021 tot 10/12/2021
Toekomst federaal energiebeleid
Webinar
woensdag 10 februari 2021
'Digital Twin' versterkt maakindustrie?
Online event
vrijdag 12 februari 2021
(19/1) Gimv verkoopt telecomspecialist OTN Systems
(19/1) VINCI Energies heeft Legendre Conveyors overgenomen
(15/1) Campine start nieuwe antimoonrecyclage
(14/1) Solvay lanceert waterstofplatform
(12/1) Zinksmelter Nyrstar installeert reuzenbatterij voor energieopslag
(11/1) Slimme radar in Gentse haven laat optimaal gebruik windturbines toe
>> Meer blikvangersENGINEERINGNET.BE - Het studententeam van de KU Leuven en hogeschool Thomas More heeft deze wagen in de loop van het academiejaar volledig zelf ontworpen en gebouwd.
De racewagen, met een vermogen van 201 pk en een gewicht van slechts 200 kg, is een sterk staaltje van innovatieve technologie en trekt op tot 100 km/u in amper 2,6 seconden, wat sneller is dan de nieuwste generatie Formule E-wagens.
Tijdens de zomer nemen de Belgische studenten het in verschillende Formula Student competities op tegen een 250-tal andere teams van over de hele wereld. Met deze wagen hopen ze in meerdere disciplines een podiumplaats te bemachtigen.
Tijdens deze wedstrijden zal niet enkel gekeken worden naar de snelheid van de wagen. Ook naast het circuit vallen punten te rapen. Zo zullen de studenten onder andere een business case uitwerken en de innovatie in hun wagen moeten aantonen voor een jury van experts. << (Guy Leysen) (foto: Formula Electric Belgium)