Interactieve app rond chemie en circulaire economie voor STEM-studenten
opleiding 14/05/2020 10:11:19
ResourCity is een interactieve app, die door de Vlaamse onderzoeksorganisatie VITO ontwikkeld werd en moet jongeren spelenderwijs warm maken voor chemie en circulaire economie.
Siemens ontvangt Agoria-label ‘Employer ready for the future of work’
Gentse studenten bedienen testmachines in labo van thuis uit
Start-up TEO maakt technische opleidingen permanent toegankelijk
Nieuw opleidingstraject van BeCode en SAP biedt jobzekerheid
Nieuw VUB / ULB Learning and Innovation Center uit de startblokken
Volg een opleiding tot International Welding Specialist
>> Meer verwant nieuwsHandhaving van octrooirechten
Het Ingenieurshuis - Antwerpen
van 26/01/2021 tot 14/12/2021
New dimensions of adaptive manufacturing
B&R online event
woensdag 27 januari 2021
Alternatief fossiele brandstof voor stoomproductie
Webinar
vrijdag 29 januari 2021
Postgraduaat Vastgoedkunde
Leuven of Kortrijk
van 4/02/2021 tot 10/12/2021
Toekomst federaal energiebeleid
Webinar
woensdag 10 februari 2021
'Digital Twin' versterkt maakindustrie?
Online event
vrijdag 12 februari 2021
(21/1) Jan De Nul baggert met 100% duurzame drop-in biobrandstof
(20/1) Siemens combineert offshore productie van groene waterstof
(19/1) Gimv verkoopt telecomspecialist OTN Systems
(19/1) VINCI Energies heeft Legendre Conveyors overgenomen
(15/1) Campine start nieuwe antimoonrecyclage
(14/1) Solvay lanceert waterstofplatform
>> Meer blikvangersENGINEERINGNET.BE - Elke stad is een schat en zit boordevol chemische elementen. Deze chemische bouwstenen, van koolstof over zuurstof, goud, kobalt tot platina zijn in een stad ruimschoots aanwezig.
Sommige chemische elementen vind je gewoonweg in de lucht die je inademt, andere in allerlei producten en zeker in gebouwen. Elke stad is dus eigenlijk een ResourCity: een stad vol ‘resources’ of materialen, zelfs zo veel dat je in een stad meer goud vindt dan in een goudmijn.
Philip Marynissen, VITO: “Met deze app maken we deze ‘stadsmijn’ of ‘urban mine’ zichtbaar door middel van augmented reality technologie. We willen de inhoud niet enkel op maat van geïnteresseerde steden en gemeenten uitwerken, maar we willen ze ook maximaal laten aansluiten op de eindtermen van de verschillende onderwijskoepels.”
De app-gebruikers worden gestimuleerd om zelf elementen te zoeken en, als ze die vinden, ook te ontdekken wat ze er allemaal mee kunnen doen. Elke stad is niet alleen een ‘city’ maar ook een ‘urban mine’, barstensvol gevuld met allerhande chemische elementen. het leidt hen tevens naar stedelijke projecten die verbonden zijn met circulaire economie.
ResourCity is een van de tools om jongeren warm te maken voor wetenschap en technologie en hun te tonen hoe die tot een meer circulaire economie kunnen leiden. De vraag naar en de nood aan STEM-experts (Science, Technology, Engineering en Mathematics) wordt steeds groter. << (Guy Leysen) (foto: VITO)
Klik hier om de app te downloaden >>