75 miljoen euro Europese steun voor emissieverlagingen ArcelorMittal
Bedrijfsnieuws 25/05/2020 12:11:12
De Europese Investeringsbank Bank (EIB) en de Europese Commissie hebben een lening van 75 miljoen euro toegekend aan ArcelorMittal voor de bouw van twee baanbrekende projecten in Gent.
Eerste integrale beoordeling van ecosystemen Atlantische Oceaan
Vlaamse plannen om van biologisch afval producten te maken
Campine start nieuwe antimoonrecyclage
Slimme radar in Gentse haven laat optimaal gebruik windturbines toe
Recyclage plastic verpakkingsafval moet beter
Vlaamse overheid plant energiebesparing eigen gebouwen en installaties
>> Meer verwant nieuwsHandhaving van octrooirechten
Het Ingenieurshuis - Antwerpen
van 26/01/2021 tot 14/12/2021
New dimensions of adaptive manufacturing
B&R online event
woensdag 27 januari 2021
Alternatief fossiele brandstof voor stoomproductie
Webinar
vrijdag 29 januari 2021
Postgraduaat Vastgoedkunde
Leuven of Kortrijk
van 4/02/2021 tot 10/12/2021
Toekomst federaal energiebeleid
Webinar
woensdag 10 februari 2021
'Digital Twin' versterkt maakindustrie?
Online event
vrijdag 12 februari 2021
(21/1) Jan De Nul baggert met 100% duurzame drop-in biobrandstof
(20/1) Siemens combineert offshore productie van groene waterstof
(19/1) Gimv verkoopt telecomspecialist OTN Systems
(19/1) VINCI Energies heeft Legendre Conveyors overgenomen
(15/1) Campine start nieuwe antimoonrecyclage
(14/1) Solvay lanceert waterstofplatform
>> Meer blikvangersENGINEERINGNET.BE- Beide Gentse projecten zullen de CO2-uitstoot aanzienlijk verminderen door afval en bijproducten om te zetten in waardevolle nieuwe producten. Deze worden ingezet om koolstofarme staalfabricagetechnologieën te ontwikkelen in overeenstemming met de klimaatdoelstellingen van de EU.
Het eerste project (Steelanol) is een 165 miljoen euro kostende demonstratiefabriek op industriële schaal die afvalgassen van de hoogovens zal opvangen en deze biologisch omzetten in ethanol uit gerecycleerde koolstof. Die ethanol kan vermengd worden voor gebruik als vloeibare brandstof.
Eenmaal voltooid zal de fabriek naar verwachting per jaar tot 80 miljoen liter ethanol uit gerecycleerde koolstof produceren. De nieuwe installatie zal over de komende twee jaar tot 500 banen creëren in de bouw en zo’n 20 tot 30 nieuwe permanente jobs. Het project zal naar verwachting in 2022 klaar zijn.
Het tweede project (Torero) is een 50 miljoen euro kostende, grootschalige demonstratiefabriek om afvalhout in bio-kool om te zetten, ter vervanging van een deel van de fossiele steenkool die in hoogovens gebruikt wordt. In de eerste fase zal deze fabriek jaarlijks tot 60.000 ton afvalhout om kunnen zetten in ongeveer 40.000 ton bio-kolen.
Dit volume zal in de tweede fase, na de start van de Torero reactor, worden verdubbeld. De nieuwe installatie is goed voor zo’n 70 externe banen en zal ongeveer tien nieuwe permanente werkplekken creëren voor de bediening van de installatie.
De fabriek, die wordt ontwikkeld in samenwerking met Torr-Coal, Renewi, het Joanneum Research Centre, de Universiteit van Graz University en de Chalmers Technical University, is naar verwachting eind 2022 operationeel. << (Guy Leysen) (foto: ArcelorMittal)