500.000 euro voor internationale expansie van scale-up BioRICS
Bedrijfsnieuws 28/05/2020 14:57:17
BioRICS, een spin-off van de KU Leuven, is er in deze coronacrisis toch in geslaagd om 500.000 euro op te halen en benoemde tegelijkertijd ook Hans Wilmots tot CEO.
Kunstmatige intelligentie zoekt nieuwe antibiotica
Nieuwe biosensor regelt automatische medicijndosering
Robotchirurgie met een nieuw magnetisch systeem
Genetische code SARS-CoV-2 snel op te sporen via deep-learning
Arteriële regeneratieve prothesen stap dichterbij
MegaBodies verbeteren Cryo-EM op VUB campus
>> Meer verwant nieuwsHandhaving van octrooirechten
Het Ingenieurshuis - Antwerpen
van 26/01/2021 tot 14/12/2021
New dimensions of adaptive manufacturing
B&R online event
woensdag 27 januari 2021
Alternatief fossiele brandstof voor stoomproductie
Webinar
vrijdag 29 januari 2021
Postgraduaat Vastgoedkunde
Leuven of Kortrijk
van 4/02/2021 tot 10/12/2021
Toekomst federaal energiebeleid
Webinar
woensdag 10 februari 2021
'Digital Twin' versterkt maakindustrie?
Online event
vrijdag 12 februari 2021
(21/1) Jan De Nul baggert met 100% duurzame drop-in biobrandstof
(20/1) Siemens combineert offshore productie van groene waterstof
(19/1) Gimv verkoopt telecomspecialist OTN Systems
(19/1) VINCI Energies heeft Legendre Conveyors overgenomen
(15/1) Campine start nieuwe antimoonrecyclage
(14/1) Solvay lanceert waterstofplatform
>> Meer blikvangersENGINEERINGNET.BE - Het Leuvense spin-offbedrijf BioRICS werd opgericht in 2006 en sleepte de voorbije jaren al mooie contracten binnen.
Het bedrijf van oprichter en professor aan de KU Leuven Daniel Berckmans overtuigde met zijn gepatenteerde algoritmes onder andere het vermaarde Milan Lab van de gelijknamige voetbalploeg AC Milan (Italië), maar ook Adidas (V.S.) en Getspeed (Duitsland).
Vandaag is BioRICS klaar voor de internationale doorbraak, niet alleen met de bestaande monitor voor chronische stress- en energiemanagement, maar ook met de nieuwste technologie voor infectiemonitoring. Die technologie wordt momenteel gevalideerd in een groter medisch onderzoeksproject.
Om deze ambitie waar te kunnen maken haalde de scale-up onlangs al 500.000 euro op bij zijn eigen aandeelhouders en trok het met Hans Wilmots, tot voor kort CEO van het advieskantoor BDO België, een sterke externe CEO aan.
Edward de Boer, voormalig CEO van het sporttechnologiebedrijf Inmotio Nederland, komt de ploeg versterken als Sales & Business Development. Het bedrijf gaat nu voor het eerst op zoek naar externe investeerders om de internationale groei te financieren. << (Guy Leysen) (foto: BioRICS)