Inslikbare sensor van imec moet onaangename endoscopieën vervangen

Deze nieuwe technologie, ontwikkeld op OnePlanet Research Center, is drie keer kleiner dan de huidige capsule-endoscopieën en is de eerste die redoxbalansmetingen biedt, wat mogelijk inzicht geeft in darmontstekingen en het darmmicrobioom.

Trefwoorden: #darm, #imec, #meting, #microchip, #onderzoek, #sensor

Lees verder

Techniek

( Foto: imec )

ENGINEERINGNET.BE - Traditionele methoden voor darmonderzoek, zoals endoscopie en colonoscopie, zijn onaangenaam en bieden slechts momentopnames. Een efficiëntere manier om gegevens uit je spijsverteringsstelsel te verkrijgen, is door een sensor hetzelfde pad als je voedsel te laten volgen.

Dat gebeurt nu al met zogenaamde videocapsule-endoscopieën. Maar deze methode vraagt nog altijd om een onaangename darmvoorbereiding met behulp van een dieet en laxatieven. Bovendien beschikken de videocapsulen niet over sensoren om de chemische omgeving te meten.

Morgen op ITF World zal imec live een sterk geminiaturiseerde sensorpil demonstreren, van slechts 2,1cm lang en 0,75cm breed, drie keer kleiner dan bestaande capsule-endoscopieën.

De pil bevat drie gestapelde microchip sensoren, een referentie-elektrode en een energie-efficiënte radiozender en antenne die live data kan versturen doorheen het lichaam naar buiten.

Aniek Even, onderzoeker bij imec, zal de sensor inslikken, waarna realtime metingen van redoxbalans, zuurtegraad en temperatuur langs het hele spijsverteringsstelsel op een scherm gevolgd kunnen worden.

Tijdens de dagenlange verkenningsreis door de darmen van een proefpersoon, afhankelijk van zijn darmmotiliteit, kan de sensor elke 20 seconden metingen uitvoeren.