Belgische maakindustrie vordert op Machineering in 2 snelheden

Machineering speelt op 26, 27 & 28 maart in Brussels Expo - Paleis 9 dubbeltroef, wat het voor u en uw team dubbel loont om de wandelgangen aandachtig af te schuimen. Twee snelheden, twee opportuniteiten

Trefwoorden: #Machineering, #vakbeurs

Lees verder

Nieuws

( Foto: Industrialfairs )

ENGINEERINGNET.BE - De eerste versnelling: “The obvious one”: complexiteit en precisie, is de laatste 3 jaar de meest manifeste versnelling in de sector.

Door reshoring na supply chain-verstoringen ontstaan er kansen voor toeleveranciers van kritische onderdelen aan Europese OEM’s en machinebouwers. Betrouwbare regionale leveranciers en complexe componenten zijn nu topprioriteit, wat vraagt om performantere bewerkingstechnologie.

Op Machineering is het aanbod in machines, software, automatisering en dienstverlening voor deze maakprocessen dan ook opmerkelijk groot aanwezig met meer dan 12.500m² aan machines in demo.

De tweede versnelling: “The not so obvious one”
De opeenstapeling van handelsbarrières uit Azië, de VS en andere continenten maken de prijzen van goedkope massaproductieonderdelen onvoorspelbaar.

Producten uit lageloonlanden zijn plots niet zo goedkoop meer, waardoor nieuwe maakopportuniteiten hier in de regio ontstaan. Dit is dé trendtrein die nu pas het station verlaat.

Hoe kunnen we Belgische machinebouwers, OEMS en hun toeleverketen helpen navigeren in deze Rode Oceaan van globale machtsverschuivingen en onvoorspelbare handelsbarrières.

Tijdens Machineering gaan we de discussie aan met het M.E.G.A Debat waarbij 2 geopolitieke/strategische experten in gesprek gaan met 3 CEO’s van gerenommeerde Belgische, maar globaal actieve industriële OEMS.

Hoe navigeren zij dagelijks door het globale mijnenveld met hun waardeketen? Van welke strategisch haalbare en praktisch uitrolbare tips kunnen de experten u voorzien?

Keynote en debatpanel: Het programma
Agoria vzw en Industrialfairs brengen de Belgische maakindustrie samen rond dit vraagstuk. Het programma omvat:

  • 16:00: Keynote door Prof. Marc De Vos (Itinera): Een scherpe analyse over het einde van globalisering en de verschuiving naar ‘Europe First’.
  • 16:30: Paneldebat met twee geopolitieke en strategische experten en drie CEO’s van gerenommeerde Belgische, wereldwijd actieve industriële OEM’s.
    Stéphane Burton | CEO Orizio Groep & Voorzitter Beheerscomité Agoria-BSDI
    Marc De Vos | CO-CEO ITINERA
    Geert Stienen | Partner Deloitte
    Jos De Vuyst | CEO Stow Group
    Tim Berckmoes | CEO Anglo Belgian Corporation

Praktische info:
Machineering 2025 - Paleis 9
Parking:  Brussels Expo parking C – Romeinsesteenweg, 1000 Brussel.
Datum: 27/03/2025
Start: 16u (ontvangst vanaf 15u30 in de conferentieruimte paleis 9)
Einde: 17u30

Na het debat nodigen wij u graag uit op de nocturne van Machineering met een netwerkmoment aan de conference room (17u30). Hier heeft u de mogelijkheid na te praten/interviews af te leggen met de debatleden en organisatie.