Ontwikkeling van zachte, flexibele en vliegende robot

Onderzoeker Chiara Gabellieri van de Nederlandse UTwente gaat een zachte, flexibele en vliegende robot ontwikkelen die zich aanpast aan de omgeving en kan grijpen, landen, voortbewegen en vasthechten aan uiteenlopende oppervlakken.

Trefwoorden: #inspectie, #robot, #vliegen

Lees verder

Techniek

( Foto: UTwente )

ENGINEERINGNET.BE - Autonome inspectie en interactie met behulp van vliegende robots bieden talloze mogelijkheden.

De fysieke interactie van deze robots met hun omgeving is momenteel echter nog sterk beperkt door hun starre constructie.

Daarom moeten er vaak extra hulpmiddelen voor manipulatie worden toegevoegd. Die gaan ten koste van het laadvermogen en de vliegtijd, en maken de robot bovendien geschikt voor slechts één specifieke taak, waardoor de veelzijdigheid afneemt.

Het project Flytopus wil deze beperkingen overwinnen met een nieuw type zachte multirotorvliegende robot die op verschillende manieren met zijn omgeving kan interacteren.

Zo kan de robot van vorm veranderen, objecten vastgrijpen, verschillende vormen van voortbeweging combineren, op oneffen terrein landen en zich vasthechten aan bijvoorbeeld buizen of onregelmatig gevormde takken.

Chiara Gabellieri heeft een ERC Starting Grant van 1,5 miljoen euro voor dit project ontvangen van de EU.