ENGINEERINGNET.BE - TM COTU, bestaande uit BESIX, DEME, Jan De Nul en Stadsbader Contractors) heeft de afgelopen twee jaar intensief gewerkt aan de bouw van de acht tunnelelementen van de Scheldetunnel in Zeebrugge.
Elk element weegt 60.000 ton en is 160 meter lang, 42 meter breed en 10 meter hoog. Half april werd het bouwdok, 900 meter lang en 150 meter breed, werd gecontroleerd onder water gezet met ongeveer 800.000 m³ water.
Om het transport te faciliteren, werden de elementen uitgerust met elk vijf ballasttanks en zodra het water gecontroleerd wordt weggepompt, zullen de gigantische structuren bovendrijven en gereed zijn om versleept te worden.

Vanaf 19 mei start het transport van de tunnelelementen. Eén voor één worden ze door sleep- en duwboten over een traject van ruim 100 kilometer via de Noordzee en de Schelde naar Antwerpen gebracht. Deze reis duurt ongeveer 30 uur per element.